wtorek, 15 listopada 2016

Portal Lotniczy Pana JasiaPortal lotniczy „Pana Jasia”
            Warto o tym Portalu kilka słów napisać, gdyż jest on ciekawy, zawiera interesujące tematy lotnicze oraz stworzył go członek klubu lotników Loteczka, do którego obaj należymy. Jednak o wszystkim po kolei.
            Portal ów stworzony został wiele lat wcześniej przez Jana Mikołajczyka pilota instruktora lotniczego i wrocławskiego biznesmena. Dawno temu, bo jeszcze przed transformacją ustrojową 1989 roku prowadził we on Wrocławiu sklep spożywczy, znajdujący się na moim osiedlu Zacisze, do którego uczęszczałem na zakupy. W czasach kiedy istniały braki towarów i należało wcześnie stawać w kolejce, aby można było coś na obiad kupić i istniały braki dosłownie wszystkiego. Jednak w sklepie zwanym popularnie u „Pana Jana” częściej znajdowały się jakieś towary żywnościowe. Sądzę, że działo się tak dlatego, gdyż Pan Jaś był  przedsiębiorczym człowiekiem i dzięki temu dobrze radził sobie z urzędniczą biurokracją, korupcją i chyba nawet z szalejącą inflacją. Było to dla mnie zagadką, lecz kiedy go poznałem i usłyszałem o nim wiele pozytywów od członków Loteczki, a mianowicie jakim był zaradnym człowiekiem, a także pilotem instruktorem lotniczym, to się nie dziwię. W tamtych ciemnych czasach słyszałem, że utworzył nawet sieć sklepów spożywczych, ale nie jestem tego pewien i przy najbliższej okazji go zapytam.
W środku Lidia i Teofil Lenartowicz, z lewej Bronisław Czapski, a z prawej twórca portalu lotniczego Jan Mikołajczyk w Orlim Gnieździe, gdzie odbywamy spotkania
            „Portal lotniczy Pana Jana” jest rozbudowanym portalem, na którym znaleźć możemy sporo ciekawych informacji lotniczych i innych, a jego zasięg i wejść do niego jest ogromny, bez porównania wyższy niż na mojego skromnego bloga, na którym tą informację publikuję. Polecam wszystkim interesującym się lotnictwem do wejść na jego stronę, której link podaję  http://bloggerlotniczy.blogspot.com/  Znajduje się tam też zakładka, skierowująca do mojego skromnego bloga. Szczególnie polecam go wrocławskim środowiskom lotniczym, gdzie twórca portalu Jan Mikołajczyk jest najwięcej znany, a ja dodaję do tego, że znany jest także w środowisku Mielca. W czasie osobistej rozmowy z Panem Janem, wspomniał on znajomość z mieleckim działaczem lotniczym Panem Kazimierzem Szaniawskim, którego bardzo cenię za jego historyczną działalność lotniczą, podobnie jak Mielczanie. Tym samym pragnę też uzupełnić protokół i informację zamieszczoną na stronie „Loteczki” o walnym zebraniu wyborczym odbytym w dniu 8 listopada br. o szczegóły dotyczące osoby Jana Mikołajczyka.
            W dyskusji na temat wyboru zarządu klubu lotników „Loteczka” brano pod uwagę rezygnację Jana Marugi z funkcji prezesa „Loteczki” no i oczywiście wyboru przyszłego zarządu klubu. Wystąpił honorowy prezes „Loteczki” Stanisław Błasiak – pilot, twórca „Loteczki” i zasłużony działacz lotniczy, proponując Jana Mikołajczyka na przyszłego prezesa klubu „Loteczka”. Wystąpiłem także ja, z rezygnacją członkostwa w zarządzie ustępując miejsca na rzecz Jana Mikołajczyka. Tłumaczyłem to faktem, że mój wiek nie pozwala na czynną działalność w zarządzie klubu, a to co dotychczas robię, będę bez zmian wykonywał. Stanowisko swoje oparłem na opinii wybitnego pilota i prof. Stanisława Maksymowicza wychowawcy młodzieży Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, oraz podobnie zasłużonego członka zarządu Bronisława Czapskiego. Także i na propozycji Stanisława Błasiaka, oraz kilku innych opiniach. Zabrał głos Jan Mikołajczyk ofiarowując czynny udział w działalności na rzecz „Loteczki”. Ofiarował swoje biznesowe znajomości i doświadczenie poza lotnicze na rzecz Klubu, co nie jest bez znaczenia. Powiedział, że miał przerwę w działalności na rzecz „Loteczki”, ale obecnie ma dużo czasu, który może poświęcić Klubowi.
            Uważam że w czasach kiedy trudno znaleźć ludzi do zajęć w woluntariacie, jest to bezcenna wskazówka że należy to wykorzystać dla dobra Klubu. Pozytywnie też o nim świadczy jego „Portal Lotniczy Pana Jasia” do którego polecam wszystkim zaglądać. Informację o Portalu rozesłał mailem także wiceprezes Loteczki Edward Sobczak. Wydaje mi się nawet wskazane, aby informacja o portalu z linkiem do niego znalazła się na stałe na stronie „Loteczki” http://www.loteczka.eu/index.dhtml  
            Walne zebranie zakończono decyzją o przesunięcie kadencji obecnego zarządu do czerwca 2017 roku, biorąc pod uwagę fakt zbliżającego się 30-lecia „Loteczki” i Gali Złotych Lotek. Ma to pozostawić więcej czasu Zarządowi na przygotowanie uczczenia obu uroczystości w jednym dniu. Termin uroczystości wyznaczono na maj 2017, a zaraz na następnym spotkaniu w czerwcu 2017 odbędzie się walne zebranie, które dokona wyboru nowych władz klubu „Loteczka”.
            Na zakończenie wracam do Portalu Pana Jana. Odwiedzajmy go korzystając z podanego wcześniej linka. Członkowie Loteczki znajdą tam ciekawe lotnicze treści z wrocławskiego podwórka, a inni interesujący się lotnictwem znajdą tam także ciekawe dla siebie tematy, podobnie jak wielu korzystających z Portalu nawet na drugim końcu świata.
Teofil Lenartowicz
Wrocław, dnia 15 listopada 2016 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz