niedziela, 14 października 2012

Spotkanie w klubie "Loteczka" we Wrocławiu 9 października 2012

Październikowe spotkanie w klubie "Loteczka" w "Orlim Gnieździe" odbyło się w ciekawej atmosferze. Było sporo uczestników, pomimo że nie przybył zapowiadany kilkakrotnie wcześniej prelegent ppłk St. Jastrzębski. Należy też wspomnieć, że było to ostatnie spotkanie klubowiczów "Loteczki" przed walnym wyborczym zebraniem.
W tej sprawie, po otwarciu zebrania zabrał głos prezes Jan Marugi zawiadamiając o listopadowym walnym zebraniu wyborczym, prosząc jednocześnie o liczną frekwencję zapewniającą konieczne wyborcze kworum. Na wniosek prezesa ustalono przegłosowując, że spotkania w miesiącach grudniu, styczniu i lutym odbywać się będą godzinę wcześniej tj. o 16-tej ze względu na wcześniejszy zmrok.
Vice prezes Edward Sobczak sprowokował naszą koleżankę Bolesławę Jońca do opowiedzenia o swoim życiowym skoku ze spadochronem na swoje 80-letnie urodziny. W latach swojej młodości była szybowniczką, a od wielu lat jest członkinią naszego klubu "Loteczka". Mieszka w Jeleniej Górze, ale odległość nie przeszkadza jej przyjeżdżać do Wrocławia na nasze comiesięczne spotkania. Podobnie zresztą jak ojciec Dominik Orczykowski, który pomimo swoich 84 lat przybywa z Krakowa na spotkania w "Loteczce". Spadochronowy skok naszej popularnej Boli Jońca został uwieczniony na filmie, który uczestnicy spotkania mogli obejrzeć jedynie na laptopie, gdyż wyświetlenie na dużym ekranie było nie możliwe ze względu na niesprawność wyświetlacza.
Następnie vice prezes Sobczak poprosił mnie, abym opowiedział o swoim pobycie na uroczystym odsłonięciu modelu 1:1 samolotu PZL 37 Łoś w Mielcu. Opowiedziałem i pokazałem w laptopie zdjęcia z tej uroczystości. Było duże zainteresowanie powyższym tematem. Odpowiedziałem na kilka pytań. Tekst i zdjęcia z uroczystości w Mielcu przedstawiłem w poprzednim poście tego blogu.
Teofil Lenartowicz

Wrocław, 14.10.2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz