piątek, 17 maja 2013

80-te urodziny wiceprezesa klubu "Loteczka" Bronisława Czapskiego80-te urodziny wiceprezesa klubu „Loteczka” Bronisława Czapskiego.

            Nic godnego uwagi nie działo się na ostatnim spotkaniu w klubie „Loteczka” dnia 14 maja 2013. Dopisała pogoda i członkowie licznie przybyli na spotkanie odbyte po raz pierwszy, w tym roku, na świeżym powietrzu. Nie odbyła się też żadna prelekcja z czego wielu było zadowolonych, gdyż wolą zwykłe przyjacielskie pogaduchy niż słuchanie czyichś wystąpień np. o genealogii, która niektórych nie interesuje. Tak więc nie byłoby można nic o tym spotkaniu napisać, gdyby nie jeden znaczący szczegół, a mianowicie 80-te urodziny Bronia Czapskiego, które „hukną” mu 18 maja br.
            Członkowie klubu „Loteczka” pamiętali o urodzinach swojego wiceprezesa i urządzili mu swoistą fetę śpiewając chóralnie 100 lat, składając kolejno życzenia i sadzając na honorowym miejscu pomiędzy dwoma zasłużonymi „Loteczkowiczkami” Bolą i Stasią.  Powyższy fakt upamiętniony został na pamiątkowym zdjęciu zamieszczonym poniżej. Co niektórzy przymierzali się, aby podrzucić solenizanta do góry, ale szybko wycofali się, gdyż zważywszy kondycję fizyczną obecnych i wagę ciężką solenizanta woleli nie ryzykować.


            Pisząc te słowa pragnę i ja złożyć serdeczne życzenia naszemu solenizantowi. Żyj nam Broniu następne 80 lat w zdrowiu i poczuciu humoru, który jak dotąd zawsze Ci dopisuje. Przysyłaj dalej swoje ciekawe maile, którymi zasypujesz także i mnie kilkakrotnie każdego dnia. Niech szczęście nigdy Cię nie opuszcza, a zdrowie zawsze dopisuje.
Teofil Lenartowicz
Wrocław, dnia 18 maja 2013


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz